ESG
ESG elkötelezettség
Elhivatottak vagyunk az iránt, hogy tevékenységünket ne kizárólag üzleti eredményeinket szem előtt tartva, de gazdasági, környezeti és társadalmi hatásunkat is mérlegelve végezzük. A fenntarthatóság, a tudatosság és az odafigyelés - melyeket ma már az ESG égisze alatt kezelünk - mindig is szerves része volt működésünknek.
Eredményeinket és célkitűzéseinket 2022 óra ESG jelentés formájában is közreadjuk, melyet a GRI sztenderdhez igazítva készítünk el.





Amire büszkék vagyunk
Fontosnak tartjuk, hogy társadalmi felelősségvállalásunkat ne csak vállalati működésünk során demonstráljuk, de kollégáinknak is lehetőséget biztosítsunk arra, hogy céges keretek között, mégis egyénként csatlakozhassanak jó ügyekhez.
A BCSDH „Transform Talks” vállalatvezetői kerekasztal beszélgetésén a biodiverzitásról, a természet-pozitív megoldások finanszírozásáról osztották meg gondolataikat a résztvevők. A természeti sokszínűség megőrzése nemcsak az ESG kötelezettségek révén, de alapvető szemléletmódunkból fakadóan fontos a Gránit Pólus csoport számára. A jó gyakorlatok alkalmazásán túl törekszünk arra, hogy a témával kapcsolatos tudást, ismereteket a lehető legszélesebb körben terjesszük.
Az inspiráló egyeztetésen cégcsoportunk képviseletében Gyertyánfy Miklós működési vezérigazgató-helyettes beszélt a Gránit Pólus fenntarthatósági vállalásairól és a projektek kapcsán tervezett edukációs kezdeményezésekről.
A technológiai fejlődés, a természeti értékek megőrzésének igénye és a gazdasági környezet változásai folyamatosan újabb és újabb kihívásokat gördítenek a cégek elé. A több milliárdos fejlesztéseket azonban nem lehet napi szinten újratervezni, módosítani. A leglátogatottabb hazai ingatlanokat kezelő Gránit Pólus vezetője szerint ezért a projektek felelős működtetéséhez időben fel kell ismerni azokat a trendeket, ügyeket, amelyek 10-15 éves időtávon vagy akár azon túl határozzák meg az életünket. A szakember szerint jelenleg négy olyan megatrend látható, amelyek segítenek alkalmazkodni a gyors környezeti, technológiai, gazdasági változásokhoz.
A világ előtt számos kihívás áll: harc a klímaváltozás ellen, lineárisról a körkörös gazdaságra való átállás, az egyenlőtlenségek csökkentése, a gazdasági és társadalmi igények közötti egyensúly megtalálása. Mindezek a mi működésünkre is hatással vannak, alakítják stratégiánkat, eszközrendszerünket.